W magazynie (100)

Kratki.pl®

WKŁAD KOMINKOWY ZIBI 12 DECO

3 940,00 zł
Brutto
Gwarancja:
Realizacja zamówienia: :
Koszt wysyłki:
Produkt:
Dodaj do porównania
  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Dane techniczne:

Moc nominalna (kW)- 11,0
Zakres mocy grzewczej (kW)- 4.5 - 14.0
Sprawność cieplna (%)- 80,0
Średnica wylotu spalin (mm)- 180
Przeznaczony do rekuperacji- Tak
Rodzaj paliwa- zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności 20%
Emisja CO (przy 13% O 2 ) podawana w %- 0,10
Temperatura spalin (?)- 290,0
Max długość polan (cm)- 40
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3)- 38,0
Zgodność z normą BlmSchV 2- Tak
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2)- ?900
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2)- ?700
Rodzaj przeszklenia- proste
Otwieranie drzwi- w lewo
Materiał wykonania- stal
Głębokość (cm)- 44,00
Dolot powietrza- Tak
Wyłożenie komory spalania- Tak
Popielnik- Nie
Ozdobna szyba typu glass- Tak
Spełnia normy Ekoprojektu.

Wkład o ciekawym kształcie, z bocznym przeszkleniem, wyposażony w dekoracyjną szybę typu glass. Dzięki dwustronnej wizji ognia i delikatnej ramie frontowej doskonale wpisuje się w stylistykę nowoczesnych wnętrz. Tego typu kominek jest często wybierany w przypadku otwartych pomieszczeń, w których łączone są różne przestrzenie, np. salon z jadalnią.

NOWOCZESNY DESIGN

Wkład wyposażony jest w pojedynczą, dekoracyjną szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu i podkreśla wizję ognia.
Drzwi wkładu posiadają wygodną klamkę.

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.
Dopalanie cząstek opału dzięki dwóm deflektorom, które wydłużają drogę spalin. Proces ten podnosi również efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.
We wkładzie zastosowany jest podwójny system dopowietrzenia komory spalania. Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest przez system otworów umieszczonych w płotku.
Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka. W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej części komory spalania, w której naste?puje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisje? szkodliwego CO do atmosfery.
Zastosowanie takiego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.
Ponadto maksymalne wykorzystanie ciepła odbywa się dzięki gęsto rozmieszczonym radiatorom.

BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymuja?ca temperature? do 800°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.
Doskonała szczelność, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

WYGODNE UŻYTKOWANIE

Wkład bezrusztowy, w którym występuje tzw. zjawisko dopalania na popiele. W praktyce oznacza to, że opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.
Ograniczone osadzanie sadzy następuje dzięki zastosowanemu systemowi czystej szyby. Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu nie brudzi się.
Możliwość zniwelowania nierówności podłoża i wypoziomowania wkładu dzięki regulowanym nóżkom.
Model wyposażony w ruchomy wylot spalin, dzięki czemu w przypadku montażu, nie ma konieczności zakupu dodatkowych kolan. W łatwy sposób można dostosować kąt podłączenia wkładu do instalacji kominowej.

Materiał
Stal
Moc nominalna
11
Zakres mocy (kW)
14
Średnica wylotu spalin
180
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU
TAK
Przeznaczony do rekupeacji
TAK
Waga (kg)
131-160
Materiał opałowy
Drewno
Max długość polan (cm)
40
Otwieranie drzwi
w lewo
Rodzaje przeszklenia
proste
Dolot powietrza
Tak
Popielnik
Nie
Gwarancja
5 lat
Przyciemniona szyba (kawędz)
TAK
Wyłożenie komory spalania
TAK
Producent
Kratki