W magazynie (100)

Kratki.pl®

WKŁAD KOMINKOWY NADIA 9

4 290,00 zł
Brutto
Gwarancja:
Realizacja zamówienia: :
Koszt wysyłki:
Produkt:
Dodaj do porównania
  • Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
  • Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”) Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)

Dane techniczne:

Moc nominalna (kW): 9,0
Zakres mocy grzewczej (kW): 5.0 - 11.0
Sprawność cieplna (%): 80,0
Średnica wylotu spalin (mm): 200
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU: Tak
Przeznaczony do rekuperacji: Tak
Rodzaj paliwa: zalecane sezonowane drewno liściaste o wilgotności 20%
Waga (kg): 128,0
Emisja CO (przy 13% O 2 ) podawana w %: 0,10
Temperatura spalin (?): 251,0
Max długość polan (cm): 32
Emisja pyłków (pył) (mg/Nm3): 35,0
Zgodność z normą BImSchV 2: Tak
Współczynnik efektywności energetycznej EEI: 105,40
Minimalne wymagane pole czynne kratek wylotowych (cm2): ?700
Minimalne wymagane pole czynne kratek wlotowych (cm2): ?500
Rodzaj przeszklenia: proste
Otwieranie drzwi: w lewo
Materiał wykonania: stal
Szerokość (cm): 48,40
Wysokość (cm): 120,00
Głębokość (cm): 44,50
Dolot powietrza: Tak
Wyłożenie komory spalania: Tak
Popielnik: Nie
Ozdobna szyba typu glass: Tak


Zalety

MAKSYMALNE WYKORZYSTANIE ENERGII

Efektywniejsze spalanie i dłuższe utrzymywanie temperatury dzięki wyłożeniu komory spalania Acumotte, materiałem akumulującym ciepło, który podwyższa temperaturę w palenisku.
Ponadto dopalanie cząstek opału we wkładzie następuje dzięki deflektorowi, który wydłuża drogę spalin. Proces ten również podnosi efektywność spalania oraz gwarantuje lepsze wykorzystanie energii, a tym samym minimalizuje emisję szkodliwych substancji do atmosfery.
Dostarczanie powietrza do wkładu odbywa się wyłącznie z zewnątrz, dzięki wbudowanemu króćcowi dolotu powietrza fi 125 mm. Jego regulacja odbywa się za pomocą przepustnicy ustawianej jednym regulatorem  znajdującą się poniżej drzwiczek, co wyklucza błędy w niewłaściwym użytkowaniu. Cały mechanizm działa bardzo cicho i bezawaryjnie.

Wkład posiada podwójny system dopowietrzenia.
Powietrze pierwotne, ułatwiające rozpalanie drewna, dostarczane jest na całej szerokos´ci paleniska poprzez szczeline? w listwie, stanowiącej płotek oraz przez listwe? napowietrzaja?ca? umieszczona? na tylnej s´cianie paleniska tuz nad płyta?, na której odbywa sie? spalanie.
Dodatkowo we wkładzie zastosowany jest system czystej szyby (kurtyna powietrza), czyli powietrze dostarczane jest bezpośrednio na szybę poprzez system kanałów umieszczonych na bokach kominka . W ten sposób dostarczany jest tlen do górnej cze?s´ci komory spalania, w której naste?puje dopalanie gazów powstałych w procesie spalania drewna, co dodatkowo ogranicza emisje? szkodliwego CO do atmosfery.
Zastosowanie podwójnego systemu dopowietrzenia umożliwia bardzo precyzyjne sterowanie procesem spalania.

 
BEZPIECZEŃSTWO NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE

Front wkładu wyposażony w ceramikę żaroodporną wytrzymuja?ca temperature? do 800°C. Oferowane przez Nas szkło posiada certyfikat jakości i bezpieczeństwa.
Korpus i front wkładu odporne na działanie wysokich temperatur dzięki zastosowaniu wysokogatunkowej stali.
Doskonała szczelność, dzięki solidnym spawom wykonanym w osłonie gazu szlachetnego. Elementy stalowe wycinane laserowo przy pomocy nowoczesnych urządzeń, a następnie wyginane na giętarkach CNC.

 
WYGODNE UŻYTKOWANIE

Wkład bezrusztowy, w którym występuje tzw. zjawisko dopalania na popiele. W praktyce oznacza to, że opał wypala się na drobny popiół, którego pozostaje minimalna ilość. Uzyskana w ten sposób energia cieplna z drewna zostaje maksymalnie wykorzystana.
Kurtyna powietrzna odgradza szybę od paleniska. Dzięki temu szyba nie brudzi się i oddaje do pomieszczenia więcej ciepła. Ograniczone osadzanie sadzy dzięki systemowi czystej szyby (kierownica powietrza).
Możliwość zniwelowania nierówności podłoża i wypoziomowania wkładu dzięki regulowanym nóżkom.
Wkład również dla leworęcznych, gdyż istnieje możliwość przełożenia drzwi ze standardowego lewostronnego otwarcia na prawostronne.
Model wyposażony w ruchomy wylot spalin, dzięki czemu w przypadku montażu, nie ma konieczności zakupu dodatkowych kolan, gdyż istnieje łatwe dostosowanie kąta połączenia do instalacji kominowej.

 
NOWOCZESNY DESIGN

Wkład wyposażony jest w ozdobną, pojedynczą szybę typu glass, dzięki której wygląda elegancko i nowocześnie. Dodatkowo zastosowanie tego rozwiązania optycznie powiększa front wkładu.
Drzwi wkładu posiadają nowoczesną klamkę ślizgową.
Gwarancja 5 lat.

Materiał
Stal
Moc nominalna
10
Zakres mocy (kW)
12
Średnica wylotu spalin
200
Spełnia kryteria EKOPROJEKTU
TAK
Przeznaczony do rekupeacji
TAK
Waga (kg)
131-160
Materiał opałowy
Drewno
Max długość polan (cm)
35
Otwieranie drzwi
w lewo
Rodzaje przeszklenia
proste
Dolot powietrza
Tak
Popielnik
Nie
Gwarancja
5 lat
Przyciemniona szyba (kawędz)
TAK
Wyłożenie komory spalania
TAK
Producent
Kratki